صفحه اصلی / مباحث عمومی عروس / خرید عروس هلندی سالم | و نکات مهم قبل و بعد از خرید

خرید عروس هلندی سالم | و نکات مهم قبل و بعد از خرید

خرید عروس هلندی سالم و مباحث مرتبط قبل و بعد خرید

 

خرید عروس هلندی سالم جز مهم ترین بخش و سرآغاز یک پرورش دهنده می باشد.شاید شما نیز مبتدی بوده باشید و یا تاکنون تجربه ای از این پرنده زینتی نداشته باشید.متاسفانه در بازار فروش پرندگان باید بسیار توجه کنیم چرا که نیز ممکن است افراد بسیار سودجویی به پست شما بخورد که فقط طمع پول و فروش خود را دارد.

ما در این مقاله سعی میکنیم تمام نکات قبل از خرید و بعد از خرید عروس هلندی را به شما توضیح دهیم چرا که بعد از خرید یک عروس هلندی سالم نقش شما در نگهداری پرنده بسیار مهم بوده.خیلی از دوستان به دلیل سهل انگاری و کم تجربگی با وجود خرید عروس هلندی سالم پس از خرید به دلیل نا آگاهی پرنده را بیمار و ضعیف میکنند.پس با ما همراه باشید تا پایان این مقاله.

خرید عروس هلندی سالم

 

🛑 قبل از خرید عروس هلندی به چه نکاتی توجه کنیم؟

+ عروسی که پف کرده و کسالت شدید داره رو خریداری نکنید.
+ وضعیت ظاهری پرنده رو با دقت مشاهده کنید پرهای شفاف و سالم و یکدست باشند.
+ چشم های پرنده رو مشاهده کنید که سالم و شفاف باشند و هیچ الودگی در چشم مشاهده نشود.
+ مقعد پرنده رو مشاهد کنید که مدفوع چسبیده نباشد .
+ مدفوع پرنده در قفس مشاهده شود که خونی و اسهالی نباشد
+ پرنده لاغر و سینه تیز شده (کاردی) نداشته باشد.

 

🛑بعد از خرید عروس هلندی به چه نکاتی توجه کنیم؟

+ برای جابه جایی سعی کنید قفس پوشیده باشد تا پرنده اطراف خود را نبیند در غیر اینصورت امکان استرس شدید، کوبیدن خود به قفس، نفس های تند می باشد.

+ هنگام جابه جایی اگر با خودرو شخصی پرنده را به خانه میبرید حتما سعی شود دما رعایت شود. دمای مناسب عروس هلندی ۲۷تا ۳۰درجه است.پس از روشن کردن کولر جدا خوداری نمایید.

+ پس از انتقال به خانه محل نگهداری قفس پرنده را روی زمین انتخاب نکنید حداقل ۶۰ سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد تا پرنده دچار استرس نشود.

+ تا سه روز اول روزی دو نوبت محل نگهداری پرنده گلاب اسپری کنید تا از استرس جابه جایی کاهش داده شود.

+ به دلیل تغییر محیط، تغییر قفس، تغییر افراد های محیط پرنده تا چندین روز احساس امنیت نسبت به صاحب جدید خود را ندارد.بنابراین تا ۱۰ الی ۱۵ روز اول سعی کنید فقط برای تعویض آب و تغذیه به قفس نزدیک شوید تا پرنده محیط و افراد جدید خود را شناسایی کند و احساس امنیتش برقرار شود.

+ تا چندین روز اول یا طی دو هفته اول گوشه گیری پرنده عادی بوده و ممکن است تا سه روز اول هم لب به آب و دون نزند. پس نگران این مورد نباشید کاملا عادی است.فقط استرس ندهید و نکات رو رعایت کرده تا هرچه سریعتر پرنده احساس امنیت کند.

+ دمای محیط را روی ۲۷ تا ۳۰ درجه تنظیم کنید و قفس را دخل مکان کم رفت و آمد نصب کنید.قفس به هیچ وجه کنار و نزدیک به آشپزخانه نصب نشود.بوی پخت و پز و تفلون ها برای پرندگان سمی هستند و مشکلات تنفسی و مسمومیت را به دنبال خواهد داشت.

+ عروس هلندی ها از تاریکی مطلق میترسند .بنابراین هنگام خواب از یک چراغ خواب کوچک استفاده کنید.

+ قفس عروس هلندی و یا خود پرنده به هیچ وجه با باد مستقیم کولر، پنکه تماس نداشته باشد.

 

نویسنده مقاله: فرهاد روحی (tootibaz.com)

درباره farhad-parrot

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام طوطی باز
عضو شوید!