صفحه اصلی / تولید مثل / آموزش جفت کردن و آماده سازی عروس هلندی بصورت کامل

آموزش جفت کردن و آماده سازی عروس هلندی بصورت کامل

آماده سازی عروس هلندی : برای اینکه جفت های عروس هلندی تولید مثل کنند به نکاتی نیز باید توجه نمایید.قبل از جفتگیری پیشنهاد میشود جفت ها از همدیگر جدا شوند (ولی همدیگر را ببینند) و به مدت ۳۰ روز و حداقل به مدت ۱۵ روز به صورت منظم تقویت و تغذیه شوند‌.از انواع جوانه ها شروع کنید تا تخم مرغ و دان های تقویتی و محرک مثل کافشه و ویتامین های مورد نیاز همچون Ad3e.فقط توجه کنید زیاده روی نکنید چون تاثیر عکس به دنبال خواهد داشت.قفس نیز جایی قرار گیرد که تردد کم باشد و از سرک کشیدن ها خودداری کنیم.

آماده سازی عروس هلندی

آماده سازی عروس هلندی:

پس از گذراندن مرحله تقویت جفت ها را کنار یکدیگر قرار دهید.لون پرنده را نصب کنید و داخل لون از بستر پوشال استفاده نمایید.عروس نر در طول روزهای اول داخل لانه رفته و امنیت لانه را بررسی میکند.پس از بررسی عروس ماده هم نیز وارد لانه میشود و محیط داخل لانه را بررسی میکند و در روزهای بعدی نیز اقدام به جفتگیری کرده و حدود دو یا چند روز نیز اقدام به گرم کردن لانه میپردازند.

پس از گذشت ۷ تا ۱۰ روز اولین تخم خود را میگذارد.البته این امر بستگی به جفتگیری موفق، تامین منابع کلسیم و ویتامین های مورو نیاز بدن ماده نیز بستگی دارد.عروس ها یک روز درمیان تخمگذری میکنند و تقریبا بین ۳ الی ۷ تخم نیز میگذارند‌. به هیج وجه لانه را دستکاری نکنید و از سرک کشیدن و استرس دادن بپرهیزید.اگر پرنده دچار استرس شود لانه را ترک میکند.پس از گذشت ۱۸ روز از تخم اول جوجه ها به دنیا خواهند آمد. پس معمولا بین 18 تا 23 روز جوجه ها متولد میشنود.

 

نویسنده مقاله: فرهاد روحی (tootibaz.com)

درباره farhad-parrot

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام طوطی باز
عضو شوید!